Ziyaret Etmenin Yürek İstediği Dünyadaki En Tehlikeli Adalar

Bu adaların ne kadar görüntüleri güzel olsa bile , üzerinde bir gece bulunmak bile o kadar zor ki…

#1 Palmyra Adası

Yakınlardaki yerli halk bu ada için "İblis Adası" diyor. Adanın birçok yeri sığ. Sisli havalarda denizciler bu adada mahsur kalıyor. 1955 yılında birçok denizci adada can vermiş.

#2 Bouvet Adası

Bu ada ise çok garip. Burada hiç kimse yaşamamış. Yani geçmişe bakıldığında burada yaşam olma ihtimali çok az çünkü hava hep eksilerde. Fakat karlar eridiğinde havadan görülen bu tekne birçok şeyi değiştirdi. Geceleri ise ışıkların görüldüğü söyleniyor.

#3 Poveglia Adası

Venedik'te bulunan bu ada bir zihinsel hasta toplama yeriydi. Adanın çoğu yanan insan küllerinden oluşuyor. Oldukça ürkütücü bir ada.

#4 Gozo Adası, Malta

Bu ada ise dev yapılarıyla meşhur. Çünkü yapıldığı zamanda bu dev taşların nasıl buraya getirildiği ve yerleştirildiği bilinmiyor. Adadanın üzerinde dev iskeletler de bulunuyor.

#5 Miyake-Jima Adası

1960'lı yıllarda adadaki yanardağın patlamasıyla birçok kişi gazdan etkilenerek yaşamını yitirdi. Bazı insanlar ise gaz maskesi ile hayatta kalmayı başardı ve adayı terk etti. 2000 yılında tekrar adaya göç başladı fakat insanlar hastalıklar ile mücadele etmeye başladılar.

#6 Por-Bazhyn Adası

Önceki yıllarda ortaya çıkan bu adada içinde birçok duvar bulunuyor. Nedeni hala çözülememiş olmakla beraber geçmişteki insanların belli bir amaç için yaptığı düşünülüyor.Bazı zamanlarda adada sular çekiliyor ve sesler yükseliyor.

#7 Geri Dönüş Adası

Bu ada ise hala gizemini korumaktadır. Birçok insan bu adaya götürüldüğünü iddia ediyor. Fotoğrafı gösterildiğinde adayı tanıyorlar fakat nasıl gidip geldikleri hakkında fikirleri yok. Bu ada için nükleer deneyler konusu bile konuşuldu fakat hala somut bir bilgi yok.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 5 =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Mutfağa Giren Herkesin Bilmesi Gereken Hayat Kurtarıcı Bilgiler