Starbucks Hakkında Bilinmeyenler! Logosu Ne Anlam İçeriyor

Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks, günümüzden yaklaşık 47 sene önce kuruldu. Tek bir dükkan iken dev bir zincire dönüştü. Artık herkes Starbucks’ı biliyor. Peki starbucks hakkında bilinmesi gerekenler neler?

#1 Logosundaki kuyruklu kadın figürü Yunan mitolojisinden geliyor.

Logodaki kadın aslında bir siren. Sirenler, denizcileri şarkılarıyla büyüleyip ölümlerine neden oluyor. Sirenlerin şarkılarını işiten denizciler sirenlere gitmekten başka bir yol düşünemiyor.
Belki de Starbucks, kahvelerini sirenlerin şarkılarıyla özdeşleştiriyordur.

#2 Starbucks çalışanlarına sigorta ve sosyal güvenlik primleri için ödediği para, kahve çekirdeklerine ödediği paranın toplamından daha fazla.

#3 Starbucks dükkanında 90.000 bine yakın farklı kahve siparişi verebilirsiniz. Menüsüne sürekli yeni kahve çeşitleri eklediği için bu sayısı daha da artabilir bile.

#4 Starbucks’ta içtiğiniz grande boy kahve oratalama 320 miligram kafein içeriyor. Bu bir kutu enerji içeceğinin içerdiğinden 4 kat daha fazla.

#5 Starbucks müşterilerinin yüzde 30’u ayda en az 18 kez Starbucks’a uğruyor. Diğer Starbucks müşterisi ise ayda en az 5 kez bir Starbucks’a gidiyor.

#6 Starbucks’ın ismi bir roman karakterinden geliyor. Kahve zincirinin ismi ünlü Moby Dick romanındaki Kaptan Ahab’ın ikinci kaptanı olan Starbuck karakterinden.

#7 İlk Starbucks şubesi 1971 senesinde iki öğretmen ve bir yazar tarafından ABD’nin Seattle şehrindeki Pike Place Market’te açıldı.

#8 Starbucks, 1987 yılından bu yana günde 1 kafe açıyor. Bu sayede dünyanın en büyük kahve zinciri.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − Yedi =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Neden İki Tane Gözümüz Var?