Kediler Nasıl Sevilir ve Nelerden Hoşlanır

Kediler, bilinenin aksine sahipleri ile etkileşime girerler ve bunu çok severler. Kedi sevmek sevmediği bir yerine dokununca çarpan bir elektrik kablosu olarak düşünülebilir. Bu makalemizde kediler nelerden hoşlanır nelerden hoşlanmaz bakalım…

#1 Kedi sevmenin en önemli yöntemlerinden biri, günde en az iki defa fiziksel temas kurmak ve bunu yaparken kedinizle konuşmak. Her gün iki kez sarılmaya çalışın. Bu sırada gözlerinin içine bakarak ona küçük iltifatlar edin.

#2 Kedilerin çoğu kulaklarının arkasından, o minik burnun her iki yanından, çenesinin altından ve yumuşak gıdılardan sevilmeye severler.

#3 Alnından başlayıp omurgasını takip ederek kuyruğa kadar uzun okşamalara bayılırlar. Bunu fırsat buldukça yapın.

#4 Okşamalarınız tüylerinin çıkış yönüne doğru olsun. Asla tüylerin çıkış yönünün tersi yönünde sevmeyin.

#5 Sevmediği yerler, patiler ve kuyruk birçok kedi için tabudur ve buralara dokunulmasından hiç hoşlanmazlar. Özellikle arka ayakları kesinlikle dokunulmaması gereken yerlerdir.

#6 Kediler size karşı güven duyuyorsa göbeğini açar. O zaman göbeklerinden istediğiniz kadar sevebilirsiniz. Kedinin göbeğini cebren sevmeye çalışmak onu strese sokmaktan başka bir şeye yaramaz.

#7 Kediler uzun okşamalardan hoşlanmaz. Zaten sıkıldığında bunu belli eder ya da arkasını dönüp gider. Gitmiyor ama huzursuzluğunu gösteriyorsa dokunmaya son verin.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + thirteen =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Göğüs Uçları Neden Koyu Renklidir