kargalar kaç yıl yaşar

Kargalar Kaç Yıl Yaşar! 200 Yıl Söylentileri

Kargalar, düz gagası olan, iri yapılı, büyük pençeli ve genellikle siyah, rahatsız edici sesler çıkaran kuş çeşitlerinin genel adıdır. Karakarga ya da kuzgun kargaların en iri ve leş yiyici olanlarına verilen isimdir. 30-40 farklı cins karga vardır.

Kargalar hemen her şeyi yer. Çöpler, haşereler, diğer kuşlar, meyve ve yemişlerle beslenirler. Kargalar son derece keskin bir akla sahiptir. Kuşbilimciler kargaların köpeklerle aynı zeka seviyesinde olduğu görüşündedir.

Bazı kargakar sesleri taklit edebilir. 100 kelimeye kadar konuşabilen canlılar vardır. Kargalar hakkında yanlış bilinenlerin başında kargaların yaşam süresi gelir. Kargaların ne kadar yaşadığına ait bir hayli şehir efsanesi var.

Bunlardan en uçuğu 200 yıl. Çoğu insan kargalar 200 yıl yaşar diye bilir ama bu son derece uçuk bir sayı. Ancak kargaların yaşam ömrü bu kadar uzun değil. Kargalalar ne kadar akıllı, kinci, saldırgan ve çok kurnaz olsalar da kargalar doğal ortamlarında ortalama 15 sene yaşayabilir. En uzun ömürlü kargalar ise yaklaşık 22 sene kadar yaşayabiliyor.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üç × Dört =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Ronaldo'nun Eski Sevgilileri! Bir Zamanlar Ronaldo'nun Sevgili

ABD Tarihinin En Zengin Başkanları