İnsanoğlundan Önce Yaşamış Tehlikeli 8 Hayvan

Bilim Adamları dünya tarihini 22 farklı şekilde ayırmaktadırlar. İçinde bulunduğumuz kısım Quaternary çağı, önceki çağlarda insanlar değil canlılar tarafından hükmediliyordu.

#1 Sarcosuchus

Yaşamış en büyük timsah olan Sarcosuchus'un ağırlığı 10 tondan boyu ise 12 metreden fazlaydı, sadece kafası 1.8 metreydi. Günümüzdeki timsahların üzerinde yapılan deneyler sonucunda Sarcosuchus'un 9 ton civarında bir çene basıncına sahip olduğu anlaşılmıştır.

#2 Pterosaurs

Uçabilen en büyük hayvan olan Pterosaursların kanat uzunluğu 12 metre civarındaydı, F16 jetlerinden bile daha büyüklerdi.

#3 Velociraptor

Diğer dinazorlardan ayıran en önemli özelliği akıllı olması ve boyutlarıydı 50cm boyda 15kg ağırlığında en hızlı tür olan Velociraptor iki bacağı üzerinde koşarak saatte 40 km/h hız yaparlardı.

#4 Spinosaurus

Sekiz metreye ulaşan boyları ve 9 tona ulaşan ağırlıkları ile dünyayada bulunan en büyük yırtıcılardı.

#5 Jeholopterus

Günümüz yarasalarının jurassic dönemindeki ataları olan bu yaratıkların dinazorların büyüklükleriyle kıyaslandığında küçük kaldığından hafif kemik yapısıyla arkalarından bir gölge gibi uçup konarak onların üzerine saatlerce konan farkedilmeden kanlarını emiyordu.

#6 Smilodon

Genellikle kolonileri bir erkek on dişiden oluşurdu. Yetişkin bir Smilodon 600kg ağırlığında 2.75 metre uzunluğunda ve 20 cm dişlere sahipti.

#7 Gigantopithecus

Üç metre uzunluğunda ve yarım ton ağırlığa ulaşabilen bu canlılar en yakın akrabası olan orangutanlardan 9 kat daha ağırdı.

#8 Arthropleura

Boyları 2 ila 3 metreye ulaşabilen tarih öncesi dev çiyan türü. Atmosferdeki yoğun oksijen oranı ve kendisinin düşmanı olmaması nedeniyle böylesine büyük ebatlara ulaşmıştır.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir × 5 =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Her Zaman Modası Kalacak Olan 7 Saç Modeli

Kedi Bıyığının Önemi! Kedilerin Bıyığı Kesilirse Ne Olur