İlişkilerde Erkeklerin Kadınlara İtiraf Etmekten Çekindiği 6 Madde

Erkek ve kadınların ne kadar farklı yönleri olabileceğini biliyoruz. Çoğunluklu iki taraf da karşısındakinin kendini anlamadığından şikayet eder.

Erkeklerin kadınlardan bir tık daha oturaklı, sakin ve duygularını gizleyen taraf olması beklenir. Bu noktada erkeklerin de kadınlar gibi birer insan olduğu ve duygularını açıkça yaşayabilecekleri unutulmamalıdır. Erkekler bu baskıdan gerek olsa bazı şeyleri itiraf etmekten kaçınırlar. Şimdi onlardan bazıları bakalım…

#1 Cinselliğin Her An önemli olmadığını Söyleyemezler ve Hayır Demenin Onları Basit Düşüreceğine İnanırlar

Bayanlar ne kadar cinsel birer obje gibi gösteriliyorsa erkeklerde cinselliğe en çok önemseyen ve her zaman talepkar olan taraf gibi gösterilir. İzlediğimiz tüm film ve dizilerde böyle empoze edilir. Oysa erkeklerin de bayanlar gibi duyguları vardır ve her mevzuda bayanlarla aynı şeyleri hissedebilirler.

#2 Gizlice Kadın Programları İzlerler

Kadınların çoğunun aslında bomboş bir vakitte eğlenmek için izlediği kadın ve moda programlarına göz ucuyla bakıp “Nasıl izliyorsun bunları, çok absürt” deseler de içten içe onlarda kendilerini bu programlara kaptırırlar ve neler olacağını merak ederler.

#3 Erkeklerde Diğer Erkekleri Kıskanır

Her ne kadar aldırışsız görünseler de her erkek etrafındaki erkeği süzer ve kendiyle karşılaştırır. Kadınların diğer kadınlar karşısında güzellik ve bakım yarışına girdiğini hepimiz biliyoruz. Erkekler de tıpkı bayanlar gibi hemcinslerinin yanındayken kendini iyi sezmek ve kendini öbür erkeklerden üstün hissetmek ister. Ama bunu asla itiraf etmezler ve her zaman umursamaz görünürler.

#4 Aşık Olduğunu Söylemekten Çekinirler

Evet ilişkinin belli bir safhasından sonra bu artık rahatça söylenebilen bir şey olsa da başlarda aşık olmaktan korkarlar. Her ne kadar içinden karşısındaki bayanı ne kadar evdiğini bilse de bunu itiraf etmek erkeklere zayıflık gibi gelir. Aşık olmanın, bir bayana kendini teslim etmek ve tüm ipleri vermek olduğunu serbestliklerinin kısıtlanacağını düşünürler. Bu yüzden aşık olmak genellikle itiraf etmekten korktukları bir şeydir.

#5 Güvensiz Hissedebilirler

Bu güvensizlik etraflarına karşı olabileceği gibi görünümleriyle alakalı da olabilir. Kadınlar bedenleriyle alakalı tüm şikayetleri serbestçe söyleyip makyaj, estetik ve photoshop gibi yönteme başvursa da erkekler sanki hiçbir şikayetleri yokmuş gibi davranmaya çalışırlar.

#6 Aşk,Romantik vb. Gibi Kadınsı Şarkıları Dinlediklerini İtiraf Etmezler

Her nedense asla dinlemediklerini söyledikleri bu pop şarkıları bir mekanda çaldığında kesinlikle bilirler ve kendilerini bilmeden ritme kaptırırlar. . Ancak sorsanız asla dinlemedikleri hatta nefret ettiklerini söyleyebilirler. Size “Nasıl dinliyorsun bu şarkıları” bakışı atarlar ama içten içe mırıldanırlar. Bu şarkılar aslında kadınların da bayıldığı şarkılar olmayabilirler ve yalnızca popüler kültürün bir parçası ve her yer çalan şarkılar olduğundan kadınlar da tıpkı erkekler gibi ezbere biliyordur.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − Bir =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Erkekler Hakkında Bilimsel Gerçekler

Her Zaman Modası Kalacak Olan 7 Saç Modeli