En Çok Yapılan Makyaj Hataları

En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Bazen güzel oldum diye çıkılan pek çok gecede ayna karşısında aman tanrım noktasına geldiğimiz olmuştur. İyi makyaj yaptığını sanıp suratına boyama kitabı muamelesi yapanlar, yalnızca bir fondöten sürüp hayalet olarak caddelere karışanlar, Aşağıdaki sıkça yapılan makyaj hataları sizin için…

#1 Yanlış Renk Fondöten Seçimi

En çok yapılan hatalarının başında geliyor. Teni açık renge koyu, koyu olana da açık renk olmuyor. Kural bu kadar basit. Ayrıca yüzün maske gibi gözükmemesi için fondöteni boyuna da sürmek gerektiğini unutmayın. Sade ve bakımlı olmak için tene en yakın rengi seçin, seçmekte zorlanıyorsanız yardım alın.

#2 Bronzlaştırıcıyı Gereğinden Fazla Sürmek

Bronzlaştırıcı kullanımı da son derece önemlidir. Zaten doğal olmayan bir yolu tercih ediyorsunuz, cildiniz güneşte yanmış gibi gözükmesini istemiyorsanız, O halde çok fazla bronzlaştırıcı kullanıp solaryumda uyuya kalmış gibi görünmeyin. Dozunda kullanıp cildinize hafif bir renk katabilirsiniz.

#3 Kuru Cilde Makyaj Yapmak

Makyaj yapmanın ilk aşaması her zaman cildi nemlendirmektir. Basit olan bu işlemi nedense pek çok kişi atlıyor. Yüzün renkli gözükmesi maalesef çatlak gözükmesini bastırmıyor. Krem sürmeden makyaja başlamayın.

#4 Allık Fırçası Temizliği

Allık fırçası çabuk kirlenir. Zaten kirlenmese bile rengi değişir ve farklı renk allık kullanımlarında da istediğiniz sonuçları alamassınız. Arada yıkamak hem hijyen hemde doğru makyaj yapımı açısından önemlidir.

#5 Aşırı Beyaz Göz Altları

Burada da yanlış göz altı kapatıcısı (concealer) kullanımı devreye giriyor. Göz altını bembeyaz yapan makyaj tarzında uzak durun. Göz altlarınız mor olabilir ama bu bembeyaz görünümün iyi olduğu anlamına gelmiyor.

#6 Aşırı Makyaj Yapmak

Koyu renk ruj, fondöten, pudra ve kapatıcı derken bir bakmışsınız doğallığınızdan uzak ne olduğu belirsiz bir sonuç elde ediyorsunuz. Makyaj yaparken bir noktaya odaklanın ve sade ama çarpıcı olmaya özen gösterin.

#7 Yanlış Far Kullanımı

Barbie gibi gözükmek adına çok canlı renkler far olarak tercih edilmemeli. Gece makyajı yapıyorsanız dahi pırıltıyı çok kaçırmamak gerekiyor. Teninize uyan renkleri seçin. Göz makyajınız güçlü ise dudak makyajınızı abartmayın.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 1 =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Dünyanın 2. En Fazla Nüfuslu Ülkesi Hindistan Hakkında İlginç Bilgiler