Dünyada Girilmesi Yasak Olan Bölgeler

Her yere kafanıza göre gitmeniz mümkün değil, fakat bazı yerler var ki oraların kapısından bile geçemiyorsunuz, işte o girilmesi mümkün olmayan bölgeler !

#1 Area 51

Nevada çölündeki büyük askeri üs, 1950’lerde farklı hava araçlarının özelliklerinin araştırılması için kurulmuştu. Dolayısıyla askeri havalimanına girmeniz kesinlikle yasak. Yoksa uzaylılar cirit atıyormuş, orada alienlar teklif ediyormuş vb. hepsi birer şehir efsanesidir.

#2 Coca-Cola Formülünün Mahzeni

120 yıldır meşrubat denildiğinde akla Dimes, Tamek değil, tabii ki Coca-Cola geliyor. Eee adamların da bir sırrı var ki bunca senedir hiçbir rakip yakınına bile yaklaşamadı. Tesis turunda şöyle göz ucuyla görebildiğiniz DEV Coca-Cola kasasında formül bulunuyor ve giriş kesinlikle yasak!

#3 Vatikan Arşivleri

İçeriye girseniz bile 35.000’den fazla ciltlenmiş belge arasında kaybolacağınız arşivler, geçmişten şu ana kadar hemen hemen tüm yazışmaları, alınan kararları ve öğretileri barındırmaktadır.

#4 Etiyopya’da Ahit Sandığı’nın Bulunduğu Şapel

İçerisinde 10 büyük emrin bulunduğuna inanılan ve tapınak şövalyeleri zamanında büyük güçler verdiğine de inanılan kutsal sandığın yakınına yaklaşmak dahi yasak.

#5 İngiltere Bankası’nın Altın Rezervleri

Hayal edebileceğinizden de fazla sayıda külçe altın bu bankanın kasasında duruyor. Dünyanın en eski ikinci bankası tabii ki de ziyaretçilere kapalı. Kapıları boşverin, kapıları açmak için kullanılan anahtarlar bile yaklaşık 120 cm büyüklüğünde!

#6 Google Data Center

Tabiki buraya girmek de yasak. Trilyonlarca GB datanın saklandığı alana şirket çalışanlarından da sadece seçili IT çalışanları girebiliyor. Data Center Google Maps’te dahi kısıtlı şekilde görülebiliyor ve zoom yapılamıyor.

#7 Yılan Adası

Adı üzerinde, ada yılanlarla dolu. Brezilya açıklarında bulunan adada neredeyse her metrekareye bir tane sinek düşüyor. Halen keşfedilmemiş zehirli yılan cinslerininde bu adada yaşıyor olabileceği iddiaları da cabası.

#8 Fransa’daki Lascaux Mağaraları

17.500 yaşındaki mağaralarda insanlık tarihi ile ilgili oldukça önemli bilgiler ve çizimler yer alıyor. Hatta insanlık tarihinin çizilmiş ilk resim ve şekilleri bu mağarada bulunmaktadır.

#9 Surtsey

Siz hiç dört yıl boyunca patlaması bitmeyen bir volkan biliyor musunuz İzlanda’da bulunan Surtsey, 1963 ile 1967 yılları arasında yanmış ve etrafa inanılmaz derecede zarar verip ekolojik değişikliğe sebep olmuştur. Söndükten bu yana giderek alçalan ada, 2100 yılında sular altında kalacak.

#10 Diavik Pırlanta Madeni

Pırlanta var ama malesef çıkaramıyoruz. Aynı senaryo Kanada için de geçerli. 300 kilometre genişliğindeki alandan yılda 1 tondan fazla pırlanta elde edilebiliyor. Baksana yarık içinde kalmış canım bölge size tek taş yetiştireceğim diye!

#11 Dulce Üssü, New Mexico

Area 51’in dedikodusuz hali diyebileceğimiz Dulce üssü, 1979’da uzaylılardan gelen mesajların incelenmesi için kurulmuştu ve elektronik iletişim kurmanın yollarını aramaktaydı. Bazı söylentilere göre savaş füzesi başlıkları saklanan alan UFO dedikoduları ile gizli tutulmaya çalışılıyor.

#12 Mezhgorye, Rusya

Ural dağlarında bulunan bu bölge Rusya’nın balistik füzelerine ev sahipliği yapıyor. Civardaki kentlerde oturan insanlar ara sıra deprem oluyor zannetse de, Rus hükümeti füze denemelerini yapmaktadır.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Dünya Hakkında Bilinmesi Gerekenler! Üstünde Yaşadığımız Yuvamız Hakkında Bilgiler