Çin’de Yemek Kültürü! Aç Kalmayı Tercih Edeceğiniz 7 İlginç Yemek

Karar sizin aç kalmak mı yoksa…

#1 Akrep Çorbası

Çin'in güneyine ait bu geleneksel çorbada akrep kullanılıyor. Pişirilirken zehri yok edilen çorbayı sadece görmek bile pek çok kişiyi ürkütmeye yetiyor. Ayrıca Çin'de akrep kızartması da sokak lezzetlerinden biri haline gelmiştir.

#2 Cicada

Haşlaması ve kızartması yapılıyor. Tadı patatese benzediği söylenen Cicada Çin'de şişlere geçirilerek köz de pişiriliyor. Protein açısından zengin olan böcek çiftleşince ölen cinstendir.

#3 Canlı Ahtapot

Çinlilerin canlı olarak tükettiği bir diğer yemeklerinden birisidir. Ahtapot ne kadar canlı servis edilirse, o kadar lezzetli oluyormuş.

#4 Yüzyıllık Yumurta

Milenyum yumurtası olarak da adlandırılan ördek veya tavuk yumurtaları kül, kil ve tuzdan hazırlanan özel bir karışım içerisinde aylarca bekletiliyor. İşlem sonrasında yumurtanın beyazı kahverengi jöle kıvamında bir hal alıyor ve sarısı yeşil renge dönüyor.

#5 Sarhoş Karidesler

Bu sadece yemeğin ismi değil. Karidesler gerçekten sarhoş. Kabın içinde bulunan "baijiu" likörü yüzünden sarhoş olan karidesler, canlı olarak tüketiliyor.

#6 Durian

Güneydoğu Asya'da yetişen bu meyve görünüşüyle deniz kestanesine benziyor. Görüntüsü lezzetli hissi uyandırsa da kokusu öyle dayanılmaz ki havaalanına girişi bile yasaklanmış. Kokusunun lağım, çürümüş et ve kirli çoraba benzediği söyleniyor.

#7 At Ayağı

Bu demek olmasın ki atın sadece ayağını yiyorlar. Kesinlikle, atı komple yiyorlar. Ancak ayağının Üst kısımda kalan et ayakla birlikte servis ediliyor. Sebze ve soslar da yanına eklenerek.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beş + Beş =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Bademin Faydaları! Çoğu İnsanın Bilmediği Bademin 7 Önemli Faydası

Erkek Giyim Tarzları! Modası Sürekli Kalacak Olan 10 Giyim Önerisi