Beynimizi Geliştirmek İçin Ne Yapmalıyız

Beynimizi Geliştirmek İçin Ne Yapmalıyız! Uygulamamız Gereken 7 Önemli Bilgi

Beyin, vücudumuzun en önemli parçasıdır ve devamlı gelişebilir. İşte beynimizi geliştirme yöntemleri ve beynimizi geliştirme yolları için gereken 7 şey!

#1 Elimizi Doğru Kullanmak

Sağlaksanız sol elinizi solaksanız sağ elinizi kullanmanız beyninizin kullanmadığınız lobunu harekete geçirecektir ve gelişimine katkı sağlayacaktır. Diğer elinizle deneme yazıları yazmaya hemen başlamalısınız.

#2 Bulmaca Çözmek

Bulmaca çözmek, sizin sözel zekanızı ve ufkunuzu geliştirecek ve kelime haznenizi genişletecektir. Gazetelerde ve internette bulunan bulmacalardan kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

#3 Müzik Dinlemek

Özellikle yabancı tür müzik dinlemek, kelime haznenizi geliştirecek, bilmediğiniz bir dili anlamaya çalışmak beyninizi normalinden daha fazla kullanmanıza yardımcı olacaktır.

#4 Düzenli Beslenme

Düzenli beslenme sağlık açısından önemli olduğu kadar, beyin gelişimi açısından da önemlidir. Düşünce yeteneğinizi besinlerin içindeki minerallerden alabilirsiniz.

#5 Kitap Okumak

Kitap okumak kelime haznenizi ve hayal gücünüzü geliştirecek, beyninizin sınırlarını zorlamaya yetecektir. Beyninizin gelişimi için en ideal yollardan bir tanesidir.

#6 Güne Erken Başlamak

Güne erken başlamak, kişisel gelişiminize katkı sağlayacağı kadar, beyninizi daha uzun kullanmanıza yarayacaktır. Şimdiden alarmlarınızı ayarlamalısınız.

#7 Gereksiz Bilgi Birikimi

Gereksiz bilgiler ile beyninizi yormak size zarar verir, özellikle stresten uzak durmalı ve gereksiz durumlardan kaçmalısınız.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 9 =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

7 Önemli Yöntem İle! Bebeklerde Gaz Sancısını Geçirmenin Yolları

Bill Gates'in Evi! Uzay Üssünden Bozma Malikane