7 Madde İle Zinde ve Enerjik Olabilmenin Yolları

Zinde olmak, hem kendimiz için hem de çevremizdeki insanlar için çok önemli bir kuraldır. Bu makalemizde gün içinde enerjik olabilmek için yapılması gerekenleri sizinle paylaşacağız.

#1 Her gün 10 dakika koşun

Koşmak insanı stresten uzaklaştırır ve en önemlisi kilo almayı ve yaşlanmayı geciktirir. Yürüyen ve koşan insan oksijen alışverişini daha sağlıklı gerçekleştirir ve fazlasıyla enerji depolar.

#2 Hareketli müzikler dinleyin

Hareketli müzikler dinlerken vücudumuzu hareketlendirmemizi de sağlar. Müzik dinleyerek dans etmek vücudumuzun enerji ile depolanmasını da sağlayacaktır. Bu da motivasyonumuzu olduğundan çok daha fazla yukarı çekecektir.

#3 Güneş ışığından faydalanın

Güne, güneş ışığının vücudunuza yansıması ile başlarsanız daha derin nefes almaya başlarsınız ve güne daha pozitif ve enerjik başlamış olursunuz. Güneş, vücudumuzdaki bakterileri öldürürken kemiklerimizi güçlendirir ve en önemlisi beyin fonksiyonlarını iyileştirir.

#4 Yapmak istediğiniz şeyleri başarı ile sonuçlandırın

İnsanlar yapmak istediği şeyleri yapıp sonucunda başarıya ulaşırsa kendini çok iyi hisseder. Tabiki de bu mutluluk yüzüne hemen yansır. Çevresindeki insanlara da pozitif enerji vereceği için kendisini de enerjik hisseder.

#5 Yorgun bile olsanız kendinizi enerjik gibi hissedin

Yorgun olarak evinize döndüğünüzde eğer bunu çevrenizdekilere de yansıtırsanız otamatik olarak onların da enerjisi düşecektir. Ne kadar yorgun olursanız olun evinize veya toplum içine girdiğinizde mutlaka gülmelisiniz. Bu şekilde hem kendiniz enerjik duruma gelirsiniz hem de çevrenizdekilere enerji yansıtırsınız.

#6 Evinizde ve çalışma yerinizde temizlik yapın

Temizlik yapmak insanı huzurlu eder. Çalışılan yerin ya da oturulan odanın temiz olması insanı gün içerisinde daha pozitif olmaya ve aktif düşünmeye iter. Böyle olan insanlar o an yaptıkları her işten zevk alırlar çünkü ferah ve temiz bir yerde günlerini geçiriyorlar.

#7 Günde birkaç kere zıplayın

Zıplamak, daha da yukarıya zıplama isteğini uyandırır. Zıplayan insanlar kendilerini havada uçuyor gibi hisseder. Bu durum da adrenalin hormonunu en üst seviyeye çıkar. O andan sonra günün geriye kalan zamanını sanki ayaklarınız yere değmiyor gibi hissederek yaşarsınız.

Ne düşünüyorsun?

0 puan
Upvote Downvote

Toplam oy: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onyedi − 7 =

Yükleniyor…

Yorumlar

yorumlar

Arkadaşlarla Yapılacak Eğlenceli Aktiviteler! Eğlenebilmek İçin Yapabilecek Şeyler

Yalnızlık Güzeldir! Yalnızlığı Sevenlerin Çok İyi Bildiği 7 Madde